Kas jāzina pirms pirkt VW?

14-янв, 17;39 alexpuskins 1557

Plānojot iegādāties jaunu auto, rodas virkne jautājumu. Jau vairākus gadus pēc kārtas Latvijā starp populārākajām un iecienītākajām auto markām ierindojas Vācijā ražotie Volkswagen. Volkswagen cena ir tikai viens no faktoriem, kādēļ zīmols iekarojis autovadītāju sirdis - piemērots modelis atradīsies visdažādāko budžetu gadījumos. Tāpat arī zīmolam ir lieliska reputācija kā uzticamu un drošu automašīnu izgatavotājam. Pieejami dažāda izmēra auto, kā arī to uzturēšana ir vienkārša. VW saknes meklējamas pirmskara Vācijā, kad savu popularitāti zīmols ieguva samazinātā degvielas patēriņa dēļ.

Tiem, kas apsver iespēju pirkt Volkswagen, sadarbībā ar inovatīvo sludinājumu portālu dalder.lv piedāvājam apskatīt galvenos aspektus, kam pievērst uzmanību, lai jaunais auto veiksmīgi attaisnotu uz to liktās cerības.

1 - iegūsti info par pārdevēju!

Lietotu auto tirgū svarīgi pārliecināties par pārdevēja godprātīgumu. Lielākajā daļā sludinājumu portālu to izdarīt nevar, tomēr dalder.lv pieejama virkne pārdevēju mājaslapu. Tās automātiski iegūst katrs portāla lietotājs. Pie katra sludinājuma iespējams atrast tā ievietotāja vārdu, uzvārdu vai uzņēmuma nosaukumu, kas tālāk aizved uz portālā iebūvēto individuālo tirgotāja mājaslapu. Tajā visnoderīgākā no sadaļām ir atsauksmes - tās pievienot varējuši citi portāla reģistrētie lietotāji, kam bijusi sadarbība ar konkrēto tirgotāju.

Tāpat uz pircēju atstātajiem komentāriem atsauksmju sadaļā pārdevējam iespējams sniegt atbildi komentāra veidā. Ja, piemēram, pievienotā atsauksme bijusi negatīva, jāpievērš uzmanība, kāda bijusi pārdevēja reakcija. Ne vienmēr arī pats pārdevējs var būt pilnībā drošs par patieso auto stāvokli. Tomēr godprātīgi tirgotāji arī uz negatīvām atsauksmēm reaģē ar sapratni un bieži vien piedāvā risinājumu tur pat atsauksmju sadaļā. Atbildes uz negatīvām atsauksmēm daudz pastāsta, kā izvērstos situācija gadījumā, ja arī, pērkot Volkswagen pašam, nāktos saskarties ar kādu nepatīkamu situāciju.

Pārliecību par pārdevēja uzticamību visnotaļ palīdzēs vairot arī citas pozitīvās atsauksmes, kur citi klienti dalījušies patīkamajā sadarbības pieredzē, izceļot apmierinātību ar iegādāto Volkswagen.

2 - piesaki auto diagnostiku!

Nozīmīga sastāvdaļa jebkura lietota auto iegādes gadījumā ir servisa apmeklējums, veicot auto diagnostiku. Pirkt Volkswagen ieteicams tikai pie pārdevējiem, kas šo apskati neatsaka. Tās laikā tiek noteikts patiesais auto stāvoklis, bet dators, kas saslēgts ar automašīnu, kļūdu veidā atspoguļo noteiktu auto detaļu bojājumus. Pēc šīs pārbaudes servisa mehāniķis var sniegt informāciju par to, cik ilgi auto vēl uzticami turpinās kalpot, kādas būs provizoriskās remonta izmaksas un cik drīz jārēķinās ar pirmo servisa apmeklējumu.

Lai arī ievestās automašīnas no ārzemēm patiesi var būt labā stāvoklī, jārēķinās, ka uz Latvijas ceļiem pat šķietami nelieli defekti var drīz vien pārtapt ievērojamā problēmā, kas prasīs papildus izdevumus. Neveicot auto diagnostiku, pircējs rezultātā neiegūst pilnvērtīgu informāciju par patieso Volkswagen cenu - jo drīz vien summai, kas norādīta pārdošanas sludinājumā, pievienosies arī servisa izmaksas. Tas nozīmē, ka gala rezultātā ieguldījums jauna auto iegādē var izvērsties daudz augstāks, kā pircējs sākotnēji paredzējis.

Uzticoties pārdevēja teiktajam vai arī pašam veicot auto vizuālo apskati, stresa, uztraukuma vai saviļņojuma iespaidā var tikt palaistas garām nozīmīgas detaļas. Servisa mehāniķi, savukārt, ar neitrālu un profesionālu attieksmi pamanīs un noteiks visus nozīmīgos auto trūkumus. Tas palīdzēs izvairīties no kompulsīva un emocionāla pirkuma, ņemot vērā arī loģiskos argumentus. Arī pozitīvas iepriekšējo pircēju atsauksmes nav 100% garantija cita pārdotā auto kvalitātei - to vispārliecinošāk spēj noteikt tikai nozares profesionāļi.

3 - Noskaidro potenciālās izmaksas!

Pat ja nolemts pirkt VW no salona pie oficiālā Volkswagen dīlera, tāpat ieteicams laicīgi noskaidrot ar automašīnas uzturēšanu saistītās izmaksas. Jānoskaidro, cik daudz konkrētais Volkswagen modelis patērē benzīnu, attiecīgi aprēķinot izmaksas par degvielu. Ja iecerēts iegādāties Volkswagen elektromobili, jānoskaidro, cik daudz km tas var nobraukt ar vienu uzlādes reizi un cik tas izmaksās. Tāpat jārēķinās ar izdevumiem par OCTA un KASKO apdrošināšanu. Pirkt Volkswagen iespējams arī ar kredīta palīdzību, tomēr šajā gadījumā nereti vajadzīga pirmā iemaksa, tāpat jāaprēķina savas iespējas vēlāk segt ikmēneša kredīta maksājumus.

Papildus tam klāt jāpievieno vidējie remonta izdevumi gadā. Saskaņā ar RepairPal sniegto informāciju, Volkswagen vidējās uzturēšanas izmaksas (lai tas būtu labā tehniskā kārtībā) ir aptuveni 600 EUR gadā. Tas ir vien par dažiem euro vairāk kā vidējais rādītājs industrijā. Tiesa, saskaņā ar nesenu pētījumu Vincentric, 2021. gada modeļiem šī summa ir zemāka. Iespējams, tas saistās ar Volkswagen modeļu elektrifikāciju, jo elektriskajām automašīnām kopumā remonta izdevumi ir zemāki kā ar benzīnu vai dīzeli darbināmiem auto. Tas ir viens no iemesliem, kāpēc vērts izšķirties par elektromobiļa iegādi.

4 - Kā pārdot nākotnē?

Ne vien tiem, kas nolēmuši pirkt Volkswagen, bet jebkura auto iegādes gadījumā, vēl viens būtisks aspekts, kam pievērst uzmanību, ir iespējas izvērtēšana to veiksmīgi pārdot nākotnē. Saistībā ar to jo īpaši vērtīgi salīdzināt Folkswagen standarta auto ar elektrisko versiju. Kā intervijā ar Swedbank secinājis Maksims Piščuļins, IT kompānijas “Atea Global Services” izpilddirektors, kura vadītās kompānijas rīcībā ir viens no lielākajiem elektromobiļu parkiem Latvijā, nākotnē, ap 2025. gadu, klasisko auto jau varētu būt grūti pārdot, un tāpēc ir vērts skatīties elektromobiļu virzienā.

Arī platformas uzladets.lv izveidotājs Kārlis Mendziņš norādījis, ka pēc 2025. gada tirgū nāks pārmaiņas - elektriskais auto kļūs par galveno izvēli, un turklāt tas būs ekonomiski izdevīgāks lēmums.

Eiropas transporta nākotni skaidri iezīmē arī Eiropas Zaļā Kursa noteiktās vadlīnijas, kas paredz pakāpenisku pāreju uz elektrisko transportu. Paredzēts, ka līdz 2050. gadam Eiropā tiks sasniegta klimata neitralitāte, kas nozīmē, ka uz ceļiem būsim piedzīvojuši nākamo industriālo revolūciju. Anglijā, savukārt, jau ar 2030. gadu aizliegta jaunu ar dīzeli un benzīnu darbināmu auto ražošana.

Kā izteikts piemērs šai gaidāmajai pārejai uz elektrisko transportu ir Norvēģija, kur elektromobiļi nu jau kļuvuši ļoti populāri un izplatīti - 2020. gadā elektrisko auto tirgus daļa pat pārsniedza ar iekšdedzes dzinēju darbināmo auto skaitu. Jārēķinās, ka pārdodot elektrisko auto nākotnē, pieprasījums augs, bet ar benzīnu un dīzeli darbināmās automašīnas savu popularitāti un pieprasījumu turpinās zaudēt.

5 - Kādas ir alternatīvas?

Papildinot iepriekšējo punktu, ikvienam, kas pērk Volkswagen, svarīgi apzināties alternatīvas un katras sniegtās priekšrocības. Saistībā ar dzinēja izvēli, ir vērts pievērst uzmanību Volkswagen virzībai pretī nulles emisijām. Kā norādīts Volkswagen oficiālā pārstāvja Latvijā mājaslapā, kompānija uzņemas atbildību par savu nospiedumu oglekļa izmešu radīšanā. Līdz 2050. gadam kompānijai paredzēts sasniegt oglekļa neitralitāti. Folkswagen aicina ikvienu iesaistīties šajā pārejā, izvēloties kādu no alternatīvajām piedziņas sistēmām.

Jo īpaši kompānija lepojas ar pirmo pilnībā ogleķļa neitrālo Folkswagen elektrisko modeli ID.3. Ne tikai ilgtermiņā šī mašīna rada pavisam minimālu daudzumu CO2 kaitīgo izmešu, bet arī izgatavošanas process un auto piegāde ir oglekļa neitrāla.

Pirkt Volkswagen iespējams arī ar tādām alternatīvām piedziņas sistēmām kā plug-in hibrīdpiedziņa vai mērenā hibrīdpiedziņa. Arī tie iezīmē centienus tuvoties nākotnes mobilitātei bez izmešiem, kas, iespējams, ir viens no lielākajiem izaicinājumiem, ar kādu līdz šim saskārušās auto ražošanas kompānijas.

Dalder.lv - modernākais atbalsts

Ja elektriskie auto ir transporta nākotne, tad dalder.lv ir inovāciju līderis sludinājumu jomā. Pirkt Volkswagen šajā tirgus platformā šobrīd ir drošāk kā jebkurā citā sludinājumu portālā. Šī ir vienīgā šāda veida platforma Latvijā, kas nodrošina iespēju lasīt atsauksmes par pārdevējiem, tādā veidā ievērojami samazinot iespējas tikt apkrāptam un iegādāties sliktas kvalitātes auto.

Pirkt Volkswagen iespējams gan pie dīleriem, gan individuāliem pārdevējiem. Un dalder.lv sava lapa ir katram no tiem. Tas nodrošina caurspīdīgu auto pirkšanas un pārdošanas procesu, veicinot drošu darījumu kultūru Latvijā. Ja vēl neesi reģistrējies un esi nolēmis pirkt Volkswagen, apskati iespējas jaunā sludinājumu portāla publicētajos piedāvājumos!

http://fiatforum.lv/http://fiatforum.lv/